Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Ekim 03 2018

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

 

Kurumsal Web Tasarım Nedir

 

İşletmeleri Bireysel veya Kişisel Web Sitesi Tasarımların ' dan ayıran bir terimdir ancak sadece terim olarak değil özellik olarak ' da bir birlerinden çok farklı Web Site Tasarımlarıdır. Kurumsal Web Site Tasarımı aynı zamanda firmanın Kurumsal Kimliği ile uyumlu bir arayüz tasarımına sahiptir. Benzersiz Web Sitesi Tasarımı ile diğer işletmelerden kolayca ayırt edilebilir olması ve daha önce hiç bir internet sitesinde kullanılmamış bir arayüz tasarımına sahip olması nedeni ile işletme sahipleri tarafından en çok tercih edilen Web Tasarım modelidir.

 

Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan web sitesi, Ürün Satışı, Ürün Tanıtımı, Firma Tanıtımı, Prestij ve Marka Değerini yükseltmek adına işletmenin Dijital Dünyadaki Kurumsal varlığını oluşturmak için tasarlanmaktadır.

 

Ayrıca işletmeniz için özel olarak tasarlanmış ve kodlanmış Kurumsal Web Sitesi Tasarımı, Hazır Tasarımlara nazaran daha güvenli ve korunaklıdır hiç bir güvenlik açığı bulunmayan Kurumsal Web Site Tasarımları aynı zaman da Dijital Dünyadaki gelişen Teknolojiye ayak uydurmuş arama Motoru dostu olan, Seo Uyumlu Web Tasarımlardır.

 

Günümüz Teknolojisinde neredeyse tüm işletmelere ait Kurumsal bir web sitesi mevcut, Ticaretin %60 ‘nın döndüğü Dijital Dünyada firmaların Perakende ve Toptan ürün satışlarını gerçekleştirdiği, veya işletmelerin Marka ve Prestijinin yer aldığı Arama Motorlarında web sitenizin ziyaretçiler tarafından kolayca bulunabilmesi için Arama Motorları tarafından belirtilen özellikleri, internet sitenizin desteklemesi ve yine Arama Motorları tarafından duyurulan güncellemeler doğrultusunda internet sitenizin kolayca optimize edilebiliyor olması gerekmektedir.

 

Dijital Dünyadaki gelişen Teknolojiye ayak uydurmak için eski internet sitenizin Seo Uyumlu hale getirilerek optimize edilmesi veya yeni bir Web Sitesi Tasarımı yaptırmanız gerekebilir. Ancak her iki yöntemde de Kurumsal Web Siteniz için planlama yapmanız gerekmektedir.

 

Kurumsal İşletme Sahiplerinin Yeni Web Site Tasarımı Yaptırırken Dikkat Etmesi Gerekenler !

 

Öncelikle belirtmek isteriz ki işletme sahiplerinin bilmediği veya maddiyata bağlı olarak kaçındığı bazı detaylar mevcut aşağıda kısaca belirtilmiş olan detaylardan bir kaçını sizler için sıraladık, aşağıda belirtilen detaylar hakkında bilgi sahibi değilseniz veya analiz edemiyorsanız mutlaka firmamızdan ücretsiz olarak destek almanızı öneririz.

 

  • Yapılacak Olan Kurumsal Web Site Tasarımında Önceliğin en uygun fiyat veren Web Tasarım Ajansına verilmesi.
  • Yapılacak Olan Web Site Tasarımınızın grafik veya taslağına aldanılması
  • Web Sitesi yaptırırken Arama Motorları ile uyumuna dikkat edilmemesi
  • Teknik bilgiye sahip olmayan işletme sahiplerinin yapılan Web Sitesinin Hız, Performans, Kodlama, Yazılım Dili ve Alt Yapısı gibi özelliklerine dikkat edemiyor olması
  • Kopya veya hazır internet sitelerinin web siteniz için kullanılabiliyor olması, ayrıca Wordpress gibi hazır yazılımlar için kullanılan temalar, kurumsal kimliğinize göre değiştirilerek yine size özel yazılım yada özel tasarım adı altında satılabiliyor olması gerçeğinden haberdar olmamanızdır.

 

Kısaca yukarda belirtilen detaylar yaptıracağınız Kurumsal Web Site Tasarımının fiyatlarını, özelliklerini ve Arama Motorları ile tam uyumluluk içerisinde çalışmasını etkilemektedir. Tabi ki en uygun fiyatlara kaliteli ve Profesyonel bir Web Site Tasarımı yaptırmayı her işletme sahibi ister, işletme sahiplerinin Ajanslardan aldığı fiyat teklifleri arasından en uygun fiyatlara Web Sitesi Tasarımı yaptırıyor olabilir ancak geri kalan detayların yapılıp yapılmadı ve kontrolü her zaman muallaktır.

 

Web Tasarım Planı

 

Öncelikle ne istediğini bilen bir firma sahibi kandırılması gereken en zor kişi olduğunu unutmayın bu sebeple Kurumsal Web Site Tasarımı yaptırırken ne istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Aksi durumda yukarıda belirtilmiş olan detayları gözden kaçırabilir ve paranızın tam hakkını alamayabilirsiniz.

Bu sebeple Web Site Tasarımı yaptıracak olan işletmeler için aşağıda belirtilen şemalar doğrultusunda bilinçli hareket etmeniz gerekmektedir.

 

web tasarım planı

 

Yukarıda belirtilen şemadan anlaşılacağı gibi Web Site Tasarımı yaptırmadan önce kendinize bir hedef belirlemeniz gerekmekte olup, belirleyeceğiniz hedef doğrultusunda web sitenizin tasarımını yaptırmanız gerekmektedir.

 

Bu hedefler sizin Arama Motorlarındaki sıralamanızı ve rakipleriniz ile rekabet yarışına girmenizi kolaylaştıracak belki de sürekli güncel ve istikrarlı bir web sayfası ile liderlik koltuğuna oturmanız kaçınılmaz olacaktır.

Ancak hedeflerinizi ne kadar büyük ve geniş tutarsanız liderlik yarışındaki yolculuğunuz o kadar zor ve meşakkatli olacağını unutmamalısınız.

 

Hedefinizi Belirtin

 

Web Tasarım Firması tarafından size sunulan her tasarımı onaylamayın Web Tasarım Firmasına yaptıracağınız web sitesinin özelliklerini ve önceliklerinizi bildirin ve yapılacak web sitenin bu bilgiler doğrultusunda şekillenmesini sağlayın.

 

Kurumsal Web Tasarım

Web Tasarım ve Seo

 

Yukarıda belirtilmiş olan detaylara ek olarak yaptıracağınız Kurumsal Web Site Tasarımı ile On-Page (Site İçi Seo) ve Off-Page (Site Dışı Seo ) çalışmaları ile Arama Motorlarındaki sıralamanız daha kolay yükselecektir. Karmaşık Web Sitesi düzeninden kurtulmuş, daha stabil çalışan ve amacı, çizgisi, sektörü, hedefi belli olan bir web sayfası, Arama Motorları tarafından sevilen ve ziyaretçilerin kolayca aradığını bulmasını sağlayan bir yapıyı oluşturmakta olup, ziyaretçilerinizin sitenizi hemen terk etmesini önlemek ve işletmeniz ile etkileşime girmesini sağlamak için yapılan en iyi Web Site Tasarım modelidir.

 

Farklı iş kollarına yayılmadan, sektörünüze uygun ürünleri veya Firmanızı tanıtmak için yüzlerce anahtar kelime guruplarına ihtiyaç duymayan, hedefi ve çizgi belli olan Web Sitelerini Arama Motorlarının tanıması daha kolay ve hızlıdır.

 

Plansız tasarlanan web siteler genel daha karmaşık bir yapıya sahip olur, Web Tasarım Firmalarının ellerine bırakılan tasarımlarda genelde site içerisine her şey den biraz serpilerek tasarlanan sitelerdir.  Özellikle ana sayfada işletme ile ilgili ürünler, tanıtım yazıları, videolar, resimler gibi bir çok objeler yer aldığından ziyaretçilerin web sitesini terk etmesindeki en büyük etkendir. Bknz: Seo Uyumlu Web Tasarım Özellikleri

 

Makalemizin başında belirtmiş olduğumuz üzere sadece Kurumsal bir Web Site Tasarımı yaptırmadan önce En uygun Web Tasarım Fiyatları verenlere değil aynı zamanda Seo ile tam uyumlu oluşuna, sektörünüze ve belirtmiş olduğunuz hedeflerinize, kurumsal kimliğinize, yazılım dili, hız, performans, alt yapı gibi Arama Motorlarının belirtmiş olduğu kriterlere uygunluğu göz önüne alınarak bir Web Site Tasarımı yaptırmalısınız.

 

Bu gün Dijital Dünyada yüz liradan beş milyon liraya kadar değişen Kurumsal Web Site Tasarım Fiyatları mevcut burada sorulması gereken hangisinin doğru firma olduğu, hangisi işinde profesyonel olduğu değil sizin ne istediğinizdir. Başında söylediğimiz gibi unutmayın Ne İstediğini Bilen Müşteri Kandırılması En Zor Müşteridir.

 

Ek olarak kurumsal web sitesi tasarımı yaptırmak Arama Motorlarında yükselmenin veye Markalaşma yolundaki ilk adımınızdır. Bu sebeple web sitenizin tasarımı tamamlanırken bir yandan da  Seo Uyumlu Web Hosting sunucusu arayışına girmeniz gerekecektir. Ancak Web Hostingler de olması gereken ve yapılması gereken bazı maddeler mevcuttur. Maddelerin bir kaçını kendiniz kolayca yapabileceğiniz gibi bazılarını 'da Web Tasarım Firmanız 'dan yapmasını istemeniz gerekmektedir.  konu hakkında detaylı bilgi için Bknz: Seo Uyumlu Web Hosting Seçimi 

 

 

Adı Soyadı

×