Seo Uyumlu Web Hosting Seçimi
27 Mayıs 2018, Pazar 18:00:48

 

web hosting paketi,

 

Seo Uyumlu Web Hosting

 

Öncelikle Hostingin ne olduğunu bildiğinizi düşünerek bilgi paylaşımı yapıldığını bilmenizi isterim bilmeyen arkadaşlar için hosting nedir ? konulu makalemizi okuyabilirler.

 

Peki Seo Uyumlu Web Hosting Nedir ?  Seo Uyumlu Web Tasarımlar , seo teknikleri vs gibi herşeyi duyduk da bu seo uyumlu web hosting nedir ? bunu duymadık diyorsanız eğer bu makalemizi okuduktan sonra web sitenizi barındırmış olduğunuz hostingi ve doğru Hosting Firmasını seçmenin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

 

Seo uyumlu Web Hosting Google standartların ‘ da olmalı peki Google’nin  web hosting konusunda bizden beklentileri nedir?  sırasıyla incelemeye geçmeden önce ufak bir bilgi verelim günümüz de seo uyumlu web hostinglerin yerini artık Kurumsal Web Hosting ‘ ler aldı.

 

Öncelikle Türkiye ‘ de hizmet veriyorsanız hosting sunucunuz ‘ da Türkiye Lokasyonu olmalı bu bilgi Seo Hosting Firması seçerken bize doğru firmayı seçmemize yardımcı olacaktır.

Hosting Lokasyonu

 

Türkiye ‘ de hizmet veren bir firmanın dolayısı ile müşterileri ‘de Türkiye de oluyor ve tüm trafiği Türkiye ‘ deki kullanıcıları sağlıyor, Eğer sunucunuz Amerika ‘da ise Türkiye ile Amerika arasında bir veri trafiği  oluşuyor  ve sunucunuzun Türkiye de ki isteklere sevap vermesi biraz zaman alıyor, bu sebeple Google internet sitelerinizin hızını ve kullanıcıların siteniz ‘ de kalma sürelerini dikkate aldığını düşünürsek geç yüklenen sayfalar veya isteklere geç cevap veren siteler sebebi ile kullanıcıların sitenizi terk etme süresi artacak ve Google ‘ deki sıralamanızı etkileyecektir. Bu sebeple Web Hosting Hizmetleri sunan firmadar da mutlaka aşadağı belirtilen özellikleri aramalısınız.

 

 • SSL  Sertifikası (Hosting Firmanızdan Hosting Almadan Önce Sorunuz size Ekstra Bir Maliyet Çıkartabilirler )
 • Mail SPF Kaydı ( Microsoft ‘un spam mailleri engellemek için başlatmış olduğu bir hizmettir. Sunucunuzun gerçek bir sunucu olduğunu doğrulamak için kullanılır.
 • DKIM Kaydı ( Gönderilen eposta ‘nın gerçek bir kişi tarafından gönderilip gönderilmediğini doğrulamaya yarar )

 

Not: SPF ve DKIM bir hosting özelliği değildir buradaki amaç bu kayıtların oluşturulmasına Seo hosting firmasının izin verip vermediği veya sunucunuz da kurulu olup olmadığı’dır  burada bahsedilen güvenlik spam mailler sebebi ile ip adresiniz veya alan adınızın block liste girmesini engellemektir.

 

 • Litespeed yüksek performan ve ölçeklenebilir özellikler sunan bir web server teknolojidir apache server yerine kurularak daha yüksek performans ve daha hızlı açılan web siteleri elde etmek amacı ile kullanılır.
 • GZİP Desteği  web Hosting paketinizin gzip sıkıştırmayı desteklemesi gerekmektedir. ( Web Sitenize Giriş Yapan Kullanıcılara Web Sitenizdeki Dosyaları Sıkıştırarak İletmesidir, Genel de Yazılım İle Eklenir Ancak Sunucunuzun da Gzip Dosya Ve Resim Sıkıştama teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.  Gzip ile sıkıştıran Web Siteler daha yüksek Performans gösterir.
 • Block List Hostinginizin ip adresinizi mxtoolbox aracılığı ile kontrol ederek block liste olup olmadığını kontrol edin eğer Block Liste girmiş bir ip üzerinden sitenizi yayına almayın Hosting Firmanıza durumunuzu anlatan bir mail atarak ip adresinizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.
 • Ayrıca Web Hosting Paketinizin Dns ve diğer bilgilerini intodns  adresinden kontrol edebilir Hostinginiz de oluşan hataları ilgili Hosting Firmasına bildirebilirsiniz.
 • Web Sitenizi ve Sunucunuzun  Cpu yoracak performansını düşürecek kullanmadığınız üçüncü parti yazılımlarını Seo Hostinginiz den kaldırın
 • SSL ve WWW Yönlendirmelerinin yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
 • Anti Spam ve Anti Virüs koruması olmalıdır.
 • Oto Yedekleme Aktif olmalı aksi halde tüm siteniz ve bu güne kadar yapmış olduğunuz seo çalışmalarınız çöpe gidebilir.
 • Tarayıcı Önbellekleme, Önbellek Doğrula ve E-Tag yapılandırması olmalı.
 • Whm, Cpanel, Plesk gibi yönetim panellerine erişim Türkiye dışı bağlantılar için engellenmeli
 • Sunucuda Php5 , Php6 ve Php7 versiyonları kurulu olmalı
 • Sunucuda Kullanılmayan EasyApache modülleri pasif olmalı
 • Resim, Js, Css gibi dosyalar subdomain den çekilmeli bu sebeple hostinginizde subdomain yetkiniz olmalı

 

Farklı Seo teknikleri ve Kurumsal Seo çalışmaları kadar internet siteniz için satın alacağınız Seo hosting sunucuları da bi okadar önemlidir,
Unutmayın ki bu Temeli Olmayan Bina Yapmaya Benzer. 

 

web hosting Optimizasyonu

 

 UA-96513498-2