Yeni Web Tasarım

Aralık 14 2018

Yeni Web Tasarım

Yeni Web Tasarım

 

Genellikle ihtiyaç doğrultusunda gün yüzüne çıkan Web Tasarım talebi aslında sadece yeni işletmeler veya oluşumlar için değil aynı zaman da var olan Kurumsal Web Siteler için de geçerlidir. Gelişen ve değişen Dijital Dünyadaki değişikliklere uyum sağlamak, Arama Motorlarında yükselmek ile doğru orantıdadır. Bu sebeple bilmeniz gerekir ki sadece yeni bir işletme veya oluşum da değil, kullanmak olduğunuz web sitenizi de yenileyerek ziyaretçilerinize farklı deneyimler yaşatabilir, Arama Motorlarında Yükselebilir, Gelirinizi katlayabilir veya Markanızı kolayca tanıtabilirsiniz.

 

Ancak sadece yeni bir Web Site Tasarımı yaptırmak yetmiyor yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor bu sebeple bu değişimin farkında olan yenilikçi ve doğru bir Web Tasarım Firması ile çalışmanız kaçınılmaz olmalıdır. Yeni Tasarlanacak olan internet sitesinin Hız, Performans, Seo, Kullanılabilirlik gibi Arama Motorlarının beklentilerine cevap verecek ve Kurumsal Kimliğinize uyum sağlayacak bir yapı ve tasarıma sahip olması gerekmektedir.

 

Google başta olmak üzere Arama Motorlarının Mobil cihazlara verdiği değer ve önem,  Kullanıcı Deneyimleri, Hız , Performans ve kısaca sitelerin SEO Uyumlu olması konusunda farklı algoritma değişiklikleri yapmaları sebebi ile bu değişime ayak uyduran İnternet Sitelerini baş tacı yaptıkları ve Arama Motorların da çok daha iyi konum ve sıralamalar elde ettikleri aşikardır.

 

Hal böyle olunca bu değişime ayak uydurmayan Web Siteleri de Arama Motorlarının vermiş olduğu cezalardan nasiplerini almaktadırlar. Bu sebeple yeni yaptıracağınız Web Site Tasarımı Markanıza ve gelirinize doğrudan etki etmektedir. Seçeceğiniz Web Tasarım Firması bu sebeple çok önemli özellikle Metropol şehirlerde başta İstanbul olmak üzere binlerce Web Tasarım Ajansı bulunmaktadır, doğru ve profesyonel bir Web Tasarım Ajansı ile çalışmadığınız taktirde gelenin gideni aratacağını unutmayın Bu sebeple doğru Web Tasarım Firması bulma, Web Tasarım Süreçleri ve bir Web Site Tasarımında olması gereken özellikleri aşağıda belirtilen linklere tıklayarak göz atmanızda fayda var.

Bknz: Web Tasarım Firması Seçimi
Bknz: Web Tasarım Süreci
Bknz: Seo Uyumlu Web Tasarım

 

NEDEN ÖZEL WEB TASARIM ?

Hazır Web Site Tasarımı işletmelere özel olarak kodlanmamaktadır !  bu sebeple İşinizi, Firmanızı veya Ürünlerinizi istediğiniz gibi tanıtamaz ve Kurumsal Kimliğinizi yansıtamaz, Daha önce yapılmış olan hazır Web Site Tasarımlarının Ara yüzünü Firmanıza, Ürünlerinize yada Kurumsal Kimliğinize uyması için üzerinde oynamalar yaparak değiştirmeleri sebebi ile hazır web tasarımlar daha ucuzdur ancak Teknolojik değildir !. Arka plan da işletmelerin görmediği ve bilmediği yazılım tarafı halen fi tarihinden kalmadır. Yeni Teknolojiyi ve güncel Arama Motorları Algoritmalarını desteklememektedir.

 

Ayrıca hazır Web Site Tasarımlarını ucuza mal ettiğinizi düşünürsünüz ancak işletmenize olan zararı düşündüğünüzden daha büyüktür ve rakiplerinize baktığınız da aslında Hazır Web Site Tasarımına verdiğiniz paranın boşa gittiği bir çöp yığını satın aldığınızı anlarsınız. Bu sebeple her zaman özellikle işletmeler için firmanıza özel olarak tasarlanmış ve kodlanmış Web Site Tasarımı yaptırmanız Dijital Dünyadaki varlığınızı büyütme ve geliştirmek için en doğru adımdır.

 

yeni web tasarım

 

UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR

Yukarıda belirtilmiş olan örnekteki gibi hazır Web Site Tasarımı ve Firmanıza Özel Olarak Tasarlanmış ve Kodlanmış bir Web Site Tasarımı arasındaki bazı farklar sıralanmıştır bu nedenle yaptıracağını yeni Web Site Tasarımı Dijital Dünyadaki maddi ve manevi durumunuzu belirleyecektir.

 

Bu Sebeple çok düşük fiyatlara yaptıracağınız internet sitesin den çok fazla bir şey beklememelisiniz aksine tabi ki bu bir internet sitesine milyarlarca lira harcamanızı gerektirmiyor ancak işletmenizin büyüklüğüne ve marka değerinize yada hedeflerinize göre orta karar bir bütçe belirlemeniz gerekmektir ve bu bütçeyi doğru Web Tasarım Firması ile doğru şekilde kullanmaktan geçer.

 

KONTROL KONTROL KONTROL

Dijital Dünya uçsuz bucaksız bir deniz maalesef ki bu deniz de iyi ve kötü niyetli bir çok bireysel veya kurumsal Web Tasarım Ajansları var bu sebeple yaptırdığınız Web Site Tasarımı yukarıda belirtmiş olan linkte ki SEO Uyumlu Web Tasarım özelliklerini taşımalı eğer bu konuda teknik bilginiz yoksa mutlaka SEO ajanslarından yardım almalı ve Web Site Tasarımınızın taahhüt edilen ve istenilen özellikleri taşıyıp taşımadığını kontrol ettirmelisiniz.

 

Bu aşamaya kadar Web Tasarım Firması ile hesabınızı kapatmamalı SEO Ajansından gelecek olan raporları beklemelisiniz iş işten geçmeden internet sitenizi ve Dijital Dünyadaki varlığınızı garanti altına almalısınız.

 

Adı Soyadı

×