Hosting&Domain

Hergün binlerce site kuruluyor, ve bu sitelere ulaşmak için internet ortamında yapılması gereken işlemler var. Sanal dünyanın kapılarını aralamak için atmanız gereken ilk adım domain almak. Domain, alan adı yani sizin hizmetinizin adı veya şirketinizin adı olabilen ve değişik kriterler ile belirlediğiniz internette yer alacak ve kullanıcıların görebileceği bir isimdir. Maksimum 63 kelime olabilen domainleri aktif bir şekilde kullanmak ve internet dünyasında hizmet vermek ya da hedef kitlenizin sizi bulmasını istiyorsanız, domain hizmetine ek olarak hosting de almanız gereklidir. Hosting ise, aldığınız domain adresine, ziyaretçilerin ulaşabilmesi için gerekli olan kapasite ve hızı sağlayan buna ek olarak, güvenliğinizi ve yedeklerinizi sağlayan sunuculara denir.

 

Neden Hosting?

Kurumsal ve bireysel web site ihtiyaçlarınız için domaini aldıktan sonra, yayınlayabilmek ve hizmete başlayabilmek için hosting şart. Hızlı bir web site sunabilmek, güvenliğini sağlamak ve gerektiğinde yedeklerini alabilmek ve dünyaya açılmanız için hosting domain yönetimi hizmetini almanız gerekmekte.

 

Alan Adı ve Hosting Nasıl Seçilir?

Alan adı seçerken aslında dikkat edilmesi gereken önemli kriterler var. Alan adının hizmetin, markanın ismi olması çok önemli. Akılda kalıcı olabilecek ve mümkünse .com veya .com.tr olmalı. Hosting ise, hedeflenen potansiyele uygun bir sunucu hızı, hosting firmasına ulaşımın mümkün olup olmadığı, güvenli veri saklama yapılabilir mi, gibi kriterler çok önemli.

 

Hosting Domain Yönetimi Ne Yapar?

Belirlemiş olduğunuz domain ismini test eder ve kullanılabilirlik kriterlerine uygun ise, yayınlanması için gerekli olan hosting ile domaini bağlar. Bu sayede, gelirlerinizi arttırmanız veya hizmetinizi duyurmanız için gerekli adımlar atılır. Sitenizin hızından güvenliğine kadar sorumlu olan hosting domain yönetimi ile yapacağınız anlaşmalarda, hizmet içeriğini mutlaka ölçün ve araştırın. Hızı yavaş bir hosting hizmeti, sizi de yavaşlatır ve ziyaretçilerinizi kaybetmenize neden olur. Bu tarz olumsuzlukları baştan engelleyerek, internet dünyasında başarılı olmanız mümkün.

 

Kurumsal Data olarak bizler, bugüne kadar destek verdiğmiz hosting domain yönetimi ile arkamızda “mutlu müşteriler” bırakmayı ilke edindik. Sizde “mutlu müşteri” olmak istiyor ve internet dünyasına adım atmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

 

Ticari amaçlı yer sağlayıcı faaliyet belgemiz BTK Tarafından  27.05.2015 tarihi itibari ile onaylanmış olup 5661 Sayılı kanun gereği alan adlarına bağlı hosting hesapların log kayıtları tarafımızca tutulmaktadır.

UA-96994711-1