Marka Tescil

 

 

Dünya üzerinde binlerce marka var ve her geçen gün marka sayısının arttığını düşünürsek, marka ismi, marka rengi gibi kurumsal kimlik ifadelerini bulmak ve bulduktan sonra da ilgili mercilere kabul ettirilmesi zorlaşmaktadır. Marka tescil, markaların kendi kimliklerini ifade eden semboller, renkler, şekiller, sayılar, sözcüklerden oluşan bir hizmettir. Müşterileriniz sizi, kurumsal kimlik öğelerinizden yani sembollerinizden, renginizden ve işaretlerinizden tanır ve ürünlerini satın alır. Tüketiciler; markaları birbirinden ancak görsel kombinasyonlar ile ayırabilir, bu nedenle markanızın tüketiciler tarafından bir başka markaya benzetilmesini veya şaşırmasını istemiyorsanız, marka tescil işlemleri hizmetini önemle dikkate almanız gerekir. Ancak, Marka tescil prosedürlerine herkes detaylı bir şekilde hakim olamayacağı ile, marka tescil alanında uzmanlaşmış kişilerden profesyonel destek alınması gerekmektedir.

 

Marka Tescil İşlemi Neden Önemlidir?

- Araştırmalara göre Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvurular son yıllarda %48 oranları seviyesinde red edilmektedir. Bu çok ciddi bir rakam olup, hem zaman hem de para kaybı demektir. Bu nedenle, Marka Tescil işlemi konusunda uzmanlar, hem markalama sürecini hızlandıracak hem de prosedürleri çok iyi bildiğinden daha red almadan dosyayı düzeltebileceklerdir.

 

Neden Marka Tescil İşlemi?

* İşlemleriniz daha hızlı ilerler.

* Başvuru dosyasının düzenli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. ( marka sahibinin bilgileri, vekil bilgileri, marka logosu kayıtları, rüçhan hakkı bilgileri ) gibi önemli detaylar marka danışmanı tarafından titizlikle hazırlanır.

 

Markalaşma sürecinde yapılacak en ufak hata veya eksiklik, yeniden dosya hazırlama ve uzunca bir araştırma dönemine neden olacaktır. Bu konuda uzman kişilerin yardımı ile kısa sürede markanızı tescil ederek, sizde Dünya’ya açılabilirsiniz. Kurumsal Data olarak firmamızın vermiş olduğu Marka Tescil İşlemleri sektörde başarıyı kanıtladı. Tarafımızdan marka danışmanlığı desteği alan müşterilerimiz, markalarını tescillemenin sevinci içerisindeler. Bünyemizde bulunan tüm marka danışmanları, arzu ve isteklerinize uygun bir markalaşma sürecini sizlerle birlikte yürüterek, yeni bir markanın doğuşuna imza atarlar. Eğer sizlerinde markalaşma süreci ve marka teslim işlemleri konularında uzman bir görüşe ihtiyacınız var ise, bizlere ulaşın.

UA-96994711-1